Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 28.05.2023r.

1.  Dzisiaj przeżywamy Uroczystość I Komunii św. naszych dzieci na Mszy św. o godz. 12.00.

2.  Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tej pięknej uroczystości, przygotowanie kościoła, za postawę wiary. Dziękujemy Pani Katechetce Grażynie Gorskiej-Kubas i ks. Michałowi Gibek za przygotowanie dzieci na dzisiejszą uroczystość, za wielkie serce i cierpliwość okazywane dzieciom. Dziękujemy liturgicznej służbie ołtarza, panu organiście Bartłomiejowi Grzegorzek, Panu Kościelnemu Krzysztofowi Sztebel, Pani Wandzie Muszyńskiej, Zofii Marzec za przystrojenie kościoła.

3.  Dzisiaj Rada Parafialna przy wyjściu z kościoła zbiera ofiary na malowanie naszego kościoła i rozprowadza słodkie upominki. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

4.  Po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia.
z Odnową w Duchu Świętym.

5.  Zapraszamy Dzieci komunijne w poniedziałek na Nabożeństwo Majowe na godz. 16.30 po Nabożeństwie poświecenie obrazków komunijnych.

6.  Ostatnie Nabożeństwo majowe w tym roku będzie odprawione w środę  o 17:30 w kościele, przy Krzyżu Jubileuszowym na Osiedlu Sudeckim o godz. 19.30.   Zapraszamy wszystkie dzieci z planszami.

7.   Nabożeństwa do Seca Pana Jezusa będziemy odprawić w czerwcu po każdej Mszy św.

8.  Zapraszamy Dzieci z Rocznicy I Komunii św. na próbę w środę o godz. 16.00 w kościele. Spowiedź św. będzie dla dzieci z Rocznicy I Komunii św. ich rodziców i chrzestnych  w piątek o godz. 17.00.

9.      W tym tygodniu przeżywamy;

Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – święto.

Środa - Nawiedzenie NMP – święto.

   I Czwartek m-c – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana –   święto. Modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

     I Piątek m-c – Spowiedź św. I piątkowa od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej     całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 I Sobota m-c - Świętych męcz. Karola Lwangi i Towarzyszy – wsp. obow. Przed południem kapłani odwiedzą chorych z Najświętszym Sakramentem. O godz.   9.00 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP.

     I Niedziela m-c – Uroczystość Najświętszej Trójcy. Adoracja Najświętszego  Sakramentu po każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 12:00 Rocznica I Komunii Św., po niej zmiana Tajemnic Różańcowych. 

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego, Miesięcznika parafialnego „Głos św. Mikołaja”.