Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Nasza Galeria

Drodzy Parafianie!

8 października mieliśmy zaszczyt po raz pierwszy gościć w Waszej parafii.

Na wstępie w imieniu Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego pragnę Wam podziękować za gościnność,  modlitwę a także za wsparcie finansowe,  które otrzymaliśmy. Całość zebranych funduszy przeznaczamy na pomoc dla uczniów głuchoniemych w Kodur w Indiach, gdzie obecnie przebywają nasze dwie wolontariuszki. Salezjański Wolontariat Misyjny w Polsce istnieje od 20 lat, a we Wrocławiu działa od 2008 roku. Jesteśmy stowarzyszeniem, które zrzesza ludzi młodych -uczniów, studentów ale także osoby pracujące, których pasją jest wspieranie misji i działalność na ich rzecz. Wolontariusze SWM angażują się w dwa rodzaje pomocy:

1. Projekty pomocowe. Jest to właśnie praca, podczas Niedzieli Misyjnych, zbieranie funduszy na konkretny cel pomocowy w danej placówce misyjnej, zbieranie potrzebnych przedmiotów np. Okulary, sprzęty różnego rodzaju czy nawet zabawki dla dzieci.

2. Projekty misyjne. Każdego roku, wolontariusze którzy odbyli wymagany czas formacji (2 lata), mają możliwość wyjazdu na daną placówkę misyjną,  tam gdzie są aktualnie najbardziej potrzebni.

Patronem o. Salezjanów jak i Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego jest św.  Jan Bosko, to idąc za jego przykładem na misjach pracujemy głównie z dziećmi, młodzieżą i kadrą pedagogiczną. Uczymy w szkołach, prowadzimy obozy wakacyjne dla dzieci i wychowujemy w duchu chrześcijańskim.

Adopcja Miłości, to akcja której celem jest zapewnienie nauki, posiłku i opieki medycznej dla jednego dziecka z kraju misyjnego  (obecnie Liberia lub Indie). Adresowana jest  do grupy osób (młodzież, dorośli) jak i osób indywidualnych, które poprzez przekazywanie danej kwoty w ciągu roku zapewniają swojemu „adopcyjnemu dziecku” powyższe standardy. W zamian otrzymują oni dane dziecka a także możliwość kontaktu z nim. 

Zachęcam Was do wspierania Misji a także do odwiedzenia naszej strony: www.wroclaw-swm.pl

Dziękując Panu Bogu i Wam składam serdeczne Bóg zapłać!

Magdalena Kubińska Parafianka, wolontariuszka SWM