Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Nasza Galeria

Święcenia kapłańskie diakona Wojciecha

W kościele konkatedralnym pw. św. Jadwigi w Zielonej Górze, 25 maja 2019r.,  nasz parafianin ks. Wojciech Przyborowski, z rąk ks. bpa Tadeusza Lityńskiego przyjął święcenia kapłańskie. Podczas liturgii święceń ksiądz biskup ordynariusz, zachęcił wszystkich zebranych do gorącej i ufnej modlitwy, w intencji tych młodych kapłanów, którzy rozpoczynają swoją kapłańską przygodę z Bogiem.

Zgodnie ze zwyczajem diecezji zielonogórsko - gorzowskiej, księża neoprezbiterzy swoją posługę w przydzielonych parafiach rozpoczną pod koniec sierpnia, dlatego w dniu święceń ks. biskup  nie wręczył dekretów nominacyjnych na parafie.

Wiadomym jest fakt, że ks. Wojciech swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w kościele pw. św. Mikołaja w Świebodzicach, w dniu 02 czerwca o godz. 13.00. Księże Wojciechu, niech Chrystus Najwyższy Kapłan będzie zawsze z Tobą.

Dziękujemy redakcji Gościa Niedzielnego w Zielonej Górze, za możliwość opublikowania zdjęć na naszej parafialnej stronie.