Odeszli

Galeria

Gazetka Parafialna

Prace konserwatorskie

Nasza Galeria

WIZYTACJA KANONICZNA I SAKRAMENT BIERZMOWANIA

W dniach od 6 do 7 marca 2020 roku w naszej parafii odbywała się wizytacja kanoniczna. Przeprowadził ją ks. bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej.

W piątek 6 marca 2020 r. ksiądz biskup Adam wraz z księdzem kanonikiem Józefem Siemaszem - naszym proboszczem odwiedzili placówki oświatowe działającej na terenie naszej parafii: Przedszkole „Koniczynka”, Przedszkole „Koniczynka” na Osiedlu Sudeckim, Szkołę Podstawową nr 3 im. Władysława Broniewskiego, Przedszkole „Niezapominajka”, Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, Zespół Szkół im. prof. Stanisława Prosińskiego, Publiczną Szkołę Podstawową nr 1. Ksiądz biskup spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych, nauczycielami, pracownikami oraz uczniami.

Następnie odbył się obiad z przedstawicielami grup parafialnych na plebani. O godz. 15:00 odbyła się koronka do Miłosierdzia Bożego przy grobie długoletniego księdza proboszcza Władysława Lorka i modlitwa za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wałbrzyskiej.

Ksiądz biskup udał się z wizytą do chorej parafianki - p. Anny Czubak, a później spotkał się z kapłanami pracującymi w parafii.

O godz. 17:15 rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, którą prowadził ksiądz proboszcz Józef, a po niej celebrowana była Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. bp Adama. Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie z grupami parafialnymi

W sobotę 7 marca 2020 r. ksiądz biskup wraz z księdzem kanonikiem Józefem - proboszczem oraz księdzem Dariuszem - kapelanem szpitala Mikulicz, odwiedzili chorymi na oddziałach szpitalnych oraz w Hospicjum.

W czasie spotkania obiadowego ksiądz biskup miał możliwość porozmawiać z dyrektorami szkół, katechetami, władzami samorządowymi oraz z rodzicami kapłanów pochodzących z naszej wspólnoty parafialnej. Po obiedzie ksiądz biskup wraz z księdzem proboszczem i księdzem kapelanem Dariuszem udali się do Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Siostry Szkolne de Notre Dame. Po powrocie od sióstr ks. bp Adam udał się do kancelarii parafialnej, aby dokonać wizytacji parafialnej.

O godz. 18:00 rozpoczęła się liturgiczna część wizytacji kanonicznej. Po powitaniu księdza biskupa, ksiądz proboszcz złożył sprawozdanie z ostatnich 5 lat funkcjonowania parafii. Następnie rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. bp Adama Bałabucha wraz z kapłanami z dekanatu Świebodzice oraz z księdzem proboszczem Józefem i księdzem Dariuszem - kapelanem. W czasie Mszy Świętej młodzież z naszej wspólnoty parafialnej przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej (bierzmowanie). Na koniec ksiądz biskup zrobił pamiątkowe zdjęcia z młodzieżą.